Architekt Głogów
Projekt wnętrz głogów
Projekt domu Głogów

wstecz

Dom w klasycznym stylu

Ten dom został zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny, młodego małżeństwa z dwoma synami. Dom ma dwa poziomy. Parter gdzie znajdziemy dużą przestrzeń dzienna  składająca się z kuchni, jadalni, salonu oraz pomieszczeń pomocniczych tj. wiatrołap, małej łazienki, kotłowni oraz garażu. Na piętrze znajdziemy przestrzeń nocna, główna sypialnia rodziców z garderobą i łazienką, pokoje chłopców, pokój gościnny pełniący też funkcję gabinetu, druga łazienka oraz pralnia. Wszystkie pomieszczenia zostały zaprojektowane w spokojnej kolorystyce, akcentem są kolory niebieskie i granatowe. Ten dom jest reprezentantem stylu klasycznego.  

Salon jest główną przestrzenią w każdym domu. Musi być funkcjonalny i reprezentacyjny. Ten salon jest zaprojektowany w jasnych kolorach z akcentem w kolorze niebieskim. Głównym elementem jest duża sofa, szezlong oraz dwa fotele.  Na środku salonu znajdują się trzy stoliki w białym kolorze. W rogu salonu znajduje się kominek o prostym kształcie obudowany białym kamieniem z delikatnym szarym użyleniem. Na ścianie obok kominka znajduje się telewizor, ściana ta wykończona jest sztukaterią co nadaje wnętrzu klasycznego stylu. Całości dopełnia piękny dywan z niebieskimi akcentami. Oświetlenie to dwie lampy w stylu klasycznym, z białymi abażurami i złotym wykończeniem.

Jadalnia to miejsce w którym spotyka się cała rodzina, podczas posiłków, różnych uroczystości, a także w codziennym życiu rodzinnym. Znajduje się tu duży jasny stół z pięknym  dębowym blatem do tego mamy wygodne krzesła z jasno niebieską tapicerką, oraz dwie lampy z dużymi białymi abażurami.

Kuchnia to serce domu. Powinna być funkcjonalna i dostosowana do potrzeb użytkowników. W tej kuchni mamy dużo miejsca do przechowywania oraz dużo blatów roboczych. Kuchnia ma prosty układ w "U" oraz wyspę na jej środku. Ta kuchnia łączy w sobie dwa styl, klasyczny i nowoczesny. Klasyczne fronty szafek w odważnym kolorze granatu, blat z białego kamienia z delikatnym użyleniem, do tego nowoczesny chromowany okap w kształcie tuby i piękna czarna lampa nad wyspą.